Jednodnevna putovanja za članove kluba 2018.

28.04.
19.05.
26.05.
13.07.

21.07.
15.08.
06.10.
Bribirske stijene
Kvarnerska rivijera
Mala Iron Pedala
Iron Pedala
19 serpentina
Velika Gospa

Cetingradska osmica

Biciklijade 2018.


15.04.   
Proljetna biciklijada
31.05.    Tijelovska biciklijada
16.06.    Od Korane do Skradske gore
25.06.    Putevima 110 brigade
08.07.    Karlovačke 4 rijeke
2.-5.08.  Županijska biciklijada

Višednevna putovanja za članove kluba 2018.

06. - 08.04.
02. - 09.06.
25. - 26.08.  
08. - 09.09.
22.09. - 01.10.
Breveto Balaton
Lijepa Naša 2

Vršič
Pedale idu na more
UCI Innsbruck 2018.

Obavijesti

REDOVNE KLUPSKE VOŽNJE
Subotom i nedjeljom, s polaskom u 08,00 h iz Haulikove (caffe bar 'Libero').

DRESOVI
Ukoliko netko od članova želi povoljno kupiti biciklističke hlače (sa ili bez tregera) neka se jave Joži ili meni za detalje. Živili!

- oko Ličke Plješivice –

SRK PEDALA-LAGANINI organizira 22.07.2017. godine (subota) jednodnevno kružno biciklističko putovanje:

Oko Ličke Plješivice

(Prijeboj - Bjelopolje - Donji Lapac – Bihać – Željava - Prijeboj)

licka1

- Bijeli Potoci -

licka2

- greben Gole Plješivice -

licka3

- DC-3 Dakota u Željavi -

PLAN PUTA (biciklom 112 km):

Parking 'Bille' u Grabriku   05:30
Karlovac – Prijeboj (autom 91 km)   06:00 – 07:30
Prijeboj – Bjelopolje 13 km   08:00 - 09:00    (30 min užina)
Bjelopolje – Bijeli Potoci 15 km 09:30 – 10:30    (30 min odmor)
Bijeli Potoci – Donji Lapac
20 km 11:00 – 12:00    (30 min odmor)
Donji Lapac – GP Užljebić (BiH) 20 km 12:30 – 14:00    (60 min ručak)
GP Užljebić – Kamenica 16 km 15:00 – 16:00    (30 min odmor)
Kamenica – GP Ličko Petrovo Selo 16 km 16:30 – 17:30    (30 min užina)
Ličko Petrovo Selo – Prijeboj 12 km 18:00 – 19:00    (30 min odmor)
Prijeboj - Karlovac (autom 91 km)         19:30 – 21:00
   
Vođa puta:
Prijevoz:
Hrana i piće:

Želimir Grbić
kombi + osobni automobili
u vlastitoj režiji

 

- mapa -

licka4licka5

- visinski profil -

licka6

Povodom obilježavanja 439. rođendana Grada Karlovca
SRK Pedala Laganini dana 08. 07. 2018. organizira

8. biciklijadu

'Karlovačke 4 rijeke'

ruta 4 rijeke

Kružna ruta biciklijade, 95 km (klikni na mapu za detaljniji prikaz):

Karlovac – Barilović - Generalski Stol – Bosiljevo – Jaškovo - Karlovac

Prijava sudionika:              7:30 - 8:00 h (na ŠRC Korana - prostor Dana piva, pored stadiona)
Startnina:                            80,00 kn
Start:                                  08:00 h
Očekivani povratak:              18:00 h

SATNICA (biciklom 96 km):

Karlovac - Logorište - Barilović           14 km     08:00 - 09:00 (20 min odmor)
Barilović - Siča - Keići                           16 km     09:20 - 10:30 (30 min odmor kupanje)
Keići - Generalski Stol - Lešće             8 km     11:00 - 12:00 (20 min odmor)
Lešće - Bosiljevo - Bosanci                12 km     12:20 - 13:30 (90 min ručak)
Bosanci - Jarče Polje                           13 km     15:00 - 15:45 (45 min kupanje)
J.Polje - Grdun - Karlovac                    32 km     16:30 - 18:00

Biciklijada je rekreativna. Svaki sudionik vozi na vlastitu odgovornost. Mladi od 14 godina mogu sudjelovati uz obavezno nošenje kacige, u pratnji roditelja ili odrasle osobe.

Obavezno ponijeti: bidon za vodu, kacigu ili drugo pokrivalo za glavu, naočale, zaštitnu kremu protiv sunca, te kupaće gaće/kostim.

Organizator biciklijade SRK 'Pedala Laganini' osigurava:

  • policijsku pratnju i redarsku službu
  • prateće vozilo
  • okrijepu tijekom vožnje (voda, sokovi, voće)
  • ručak za sve sudionike
01_Foginovo

Biciklijada 'Karlovačke 4 rijeke' starta iz ŠRC Korana u Karlovcu. Po prelasku Korane preko Rakovačkog mosta, tura vodi preko Mostanja, Logorišta, Belaja i Podvožića do Barilovića na Korani (14. km), gdje je predviđen kraći odmor i okrijepa, na parkiralištu preko puta Općine.

02_Barilovi
03_Barilovi

Od Barilovića trasa biciklijade ide uz Koranu, te dalje usponom preko Šćulca, Siče, Bresta do Petrunića (26. km), najviše točke u prvom dijelu vožnje, a zatim spustom do mosta na Mrežnici u Keićima (31. km), gdje je predviđen slijedeći kraći odmor, kupanje u Mrežnici i okrijepa.

04_Keii
05_Keii

Od Mrežnice u Keićima slijedi uspon preko Dobrenića do Generalskog Stola (34. km), kraći spust u dolinu Globornice (35. km), uspon do sela Erdelj (38. km), te kraći spust do povijesnog kamenog mosta na rijeci Dobri u Toplicama Lešće (39. km), gdje je ponovo predviđen kraći odmor i okrijepa.

06_Lee
07_Lee

Od Lešća slijedi kraći uspon do sela Tomašići (40. km), a zatim blago valovitim terenom preko Novog Sela Bosiljevskog i Orišja do Bosiljeva (46. km) i dalje do naselja Bosanci (51. km), gdje je predviđen duži odmor i ručak za sve učesnike biciklijade na natkrivenoj terasi restorana 'Bosiljevo'.

08_Bosiljevo
09_Bosiljevo

Od Bosanaca biciklijada vodi povijesnom cestom Lujzijanom slijedećih 21 km – preko Vukove Gorice i Prilišća usponom do Netretića (67. km), te vijugavim spustom ponovo u dolinu Dobre do Donjih Stativa (72. km). Slijedi vožnja uz Dobru do Grduna (75. km), gdje je predviđen kraći odmor, kupanje u Dobri i okrijepa.

10_Grdun
11_Grdun

U nastavku trasa slijedi dolinski tok Dobre do utoka u Kupu, koju prelazimo u Gornjem Pokuplju (82. km), nastavljamo kroz prigradska naselja Hrnetić i Drežnik, te ulazimo ponovo u Karlovac preko Mosta grada Alessandrije na Kupi (92. km).

12_Kupa
13_Kupa

Završna 3,5 km vozimo ulicama Karlovca – dr. V. Mačeka, Petra Zrinskog i Gajevom, te dalje kroz povijesnu gradsku jezgru Zvijezdu do starog drvenog mosta na Korani (95. km). Još je preostalo obići nogometni stadion 'Branko Čavlović Čavlek' i stigli smo na polaznu točku (96. km). Slijedi druženje na Foginovom kupalištu, uz kupanje u Korani.

14_Korana

Prošle biciklijade Karlovačke 4. rijeke:

12.07.2015. - 5. Biciklijada Karlovačke 4 rijeke: Slike

13.07.2014. - 4. Biciklijada Karlovačke 4 rijeke:

07.07.2013. - 3. Biciklijada Karlovačke 4 rijeke:

08.07.2012. - 2. Biciklijada Karlovačke 4 rijeke: Slike
10.07.2011. - 1. Biciklijada Karlovačke 4 rijeke: Slike

Od Korane do Skradske Gore

krnjak-logoOPĆINA KRNJAK krnjak-pedalaSRK Pedala Laganini
Karlovac

Obilježavajući Dan Općine Krnjak, pozivamo Vas u četvrtak, 22. 06. 2017. godine, sa polaskom u 8:00 h iz Karlovca (iz Haulikove - caffe bar Libero) (ili u 9:00 h iz Malića), na rekreativnu biciklijadu trasom poučne staze 'Skradska Gora - Korana' i druženje u netaknutoj prirodi:

- Od Korane do Skradske Gore -

(Malići - Dugi Dol - Krnjak - Podgorje - Čatrnja - Gornji Skrad - Ponorac)

krnjak1

- Korana u Malićima -

krnjak2

- put u Vujaškoviće -

krnjak3

- Korana kod Ponorca -

PLAN PUTA (biciklom 68 km, pješice 2 km):

Karlovac – Belaj – Malići 14 km 08:00 - 08:40
Malići - Dugi Dol - Krnjak (asfalt)
11 km 09:00 - 10:00
Krnjak - Podgorje - Čatrnja (makadam)
-informativno predavanje o Jopića Pećini
8 km 10:30 - 12:00
Čatrnja - Gornji Skrad (asfalt)
4 km 12:00 - 12:30
Gornji Skrad - Ponorac - Vujaškovići (makadam)                 
-ručak za sve učesnike
4 km 12:30 - 13:00
Vujaškovići - Skradska Gradina (pješice)
-informativno predavanje o prostoru Skradske Gore
1 km 14:30 - 14:45
Gradina - Donji Skrad (pješice) 1 km 15:15 - 15:30
Donji Skrad - Barilović - Malići (asfalt) 12 km 15:30 - 16:30
Malići – Belaj – Karlovac 14 km 17:00 – 18:00

Organizatori osiguravaju redarsku službu i prateće vozilo.
Obavezno voziti MTB ili cross bicikl, zbog makadamskih i šumskih dionica.

- mapa, visinski profil -

krnjak1

Hard Cro 2017 - Zdenko Grgurić

Hard Cro je međunarodna ultramaratonska utrka koja prolazi kroz cijelu Hrvatsku. Start utrke je 19.06.2017. iz Molunata na samom jugu Hrvatske. Utrka je duga 1400 km te prolazi kroz najzapadniju točku Savudriju preko najsjevernije točke Sv.Martina na Muri i završava u najistočnijoj točki Hrvatske u Iloku.
Cijelu utrku je potrebno prijeći za manje od 110 sati.

Naravno, i SRK Pedala Laganini ima svog člana na ovoj prestižnoj utrci.
Zdenko Grgurić Grga predstavlja boje našeg kluba kao jedan od najstarijih sudionika utrke, ali sigurno i jedan koji ima najjaču volju i želju.
Grga, želimo ti uspješan završetak utrke i vjetar u leđa!!

Grga