Jednodnevna putovanja za članove kluba 2018.

28.04.
19.05.
26.05.
13.07.

21.07.
15.08.
06.10.
Bribirske stijene
Kvarnerska rivijera
Mala Iron Pedala
Iron Pedala
19 serpentina
Velika Gospa

Cetingradska osmica

Biciklijade 2018.


15.04.   
Proljetna biciklijada
31.05.    Tijelovska biciklijada
16.06.    Od Korane do Skradske gore
25.06.    Putevima 110 brigade
08.07.    Karlovačke 4 rijeke
2.-5.08.  Županijska biciklijada

Višednevna putovanja za članove kluba 2018.

06. - 08.04.
02. - 09.06.
25. - 26.08.  
08. - 09.09.
22.09. - 01.10.
Breveto Balaton
Lijepa Naša 2

Vršič
Pedale idu na more
UCI Innsbruck 2018.

Obavijesti

REDOVNE KLUPSKE VOŽNJE
Subotom i nedjeljom, s polaskom u 08,00 h iz Haulikove (caffe bar 'Libero').

ROVINJ, 14.-16.09.2018. 
Prijave do ponedjeljka 10.09. na mail tajnika ili mail kluba ili telefonski.

Pedala na Japetiću

19.02.2012.

Pedala se uspjela uspeti i na Japetić. Jedino čudi što je i Štef išao pješice a ne biciklom. No, ova godina je duga i ne sumnjam u to da Štef neće pokušat i sa biciklom doći na vrh.
Visinske pripreme Pedale pred početak biciklističke sezone možete pogledati na sljedećim slikama:

Baščanska ploča

19.11.2011. Pedala je krenula u još jednu u nizu fenomenalnih vožnji rijetko viđenih na našem području.
Dan prije počele su završne pripreme za polazak. Predsjednik, Tajnik i ostali članovi Pedale radili su sendviče za put. Moram pohvalit sve koji su sudjelovali u pripremi i siguran sam da bi takve momke svaka punica htjela za zeta.

DSC01847

Sutradan 19.11.2011. u 06:30 počelo je okupljanje biciklista. Hladno, mračno i injem obasuto jutro nije ni dalo naslutiti da će dan biti tako lijep. Prolaskom kroz tunel Tuhobić napokon smo izašli iz magluštine i ugledali Sunce. Oko 9h smo stigli u Omišalj. Rekordnih 24 ljudi stiglo je početnu točku. Moram pohvalit Miku Vrbetića koji nam je ustupio kamion u koji je lako stalo 20+ bicikala.

Oko 9h krenula je nezaboravna avantura. Brzo smo stigli u Punat gdje smo malo odahnuli a i okupali u moru. Da, bilo je i takvih, nadam se samo da danas nema reumu. Zatim smo došli na prvu veliku prepreku, 4 km dug uspon. Bez nekih problema došli smo do slova A. Poslije malog odmora krenuli smo prema Jurandvoru pred crkvu Sv. Lucije, putem do tamo prošli smo pored slova L. Pošto su tamo izložili crackiranu verziju Baščanske ploče nismo ju vidjeli, nego smo skoro otišli u Zagreb u HAZU.

DSC01907

No ipak smo na kraju produžili dalje do Baške gdje smo malo umočili noge i opet krenuli na isto brdo koje smo prije prošli. Uspon sa Baščanske strane je mnogo teži pa smo imali i par odustajanja, takvima je Ljubo pomogao da svladaju uspon.

Na kraju smo se svi okupili u Vrbniku na trgu Kujica (kako piše na tabli). Tamo smo imali ručak, izvrstan ručak sa juhicom te šurlicama - http://www.mojarijeka.hr/vijesti/dani-surlica-u-vrbniku/

Nakon ručka i sunca je nestalo te smo polako počeli spremat stvari i bicikle u kamion. Tako smo zaključili ovaj predivan izlet na otok Krk gdje smo barem na dan pobjegli iz karlovačke magle.

Album: 19.11.2011. Baščanska ploča

Izvješće sastavio: Dario

Baščanska ploča

SRK PEDALA-LAGANINI organizira 19. studenog 2011. godine (subota) jednodnevno kružno biciklističko putovanje po sunčanom otoku Krku:

- Baščanska ploča –

(Omišalj- Krk - Jurandvor - Baška - Vrbnik - Omišalj)

Krk

- Omišalj -

Krk2

- Sv. Lucija u Jurandvoru -

Krk3

- Baška -

PLAN PUTA (biciklom 82 km):

Klub 'Pedala Laganini'   06:50
Karlovac - Omišalj (autom)   07:00 - 08:30
Omišalj - Krk 22 km     09:00 - 10:10 (20 min odmor)
Krk - Baška 18 km 10:30 - 11:40 (20 min odmor)
Baška - Vrbnik 19 km 12:00 – 13:30 (90 min ručak)
Vrbnik - Omišalj 23 km 15:00 - 16:30
Omišalj - Karlovac (autom)   17:00 – 19:00

Polazak ispred klupskih prostojia u 7:00 sati (osobni automobili ili kombi).
Povratak u Karlovac oko 19:00 sati.
Prijave učesnika na redovnim sastancima kluba, do 16.11.1011. godine.


- mapa, visinski profil -

krk_tura

Draganićkom šumom

draganic1-11
(izletnička kuća u Draganićkoj šumi)

SRK PEDALA-LAGANINI organizira 28.08.2011. godine (nedjelja), za članove kluba i prijatelje-bicikliste, u suradnji s udrugom 'Zraka' iz Draganića, biciklističku vožnju:

- Draganićkom šumom -

PLAN PUTA (70 km):

Karlovac - Šišljavić 25 km 08:00 - 09:20 - 20 min odmor
Šišljavić - Kupčina - Lazina 25 km 09:40 - 11:00 - 60 min odmor
Lazina - Draganići - Karlovac 20 km 12:00 - 13:00

Polazak 28.08.2011. godine u 8:00 sati, iz Haulikove ulice (caffe bar 'Libero').

Dionica kroz Draganićku šumu (Kupčina - Lazina), cca 20 km, je makadamska cesta.
Preporučaju se cross, trekking ili MTB bicikli.
Organiziran je obilazak ribnjaka Draganići, sa stručnim vodstvom.


- mapa, visinski profil -
draganic2-11

draganic3-11